|
 |
2010-04-15 
| Zbiorniki olejowe
Olej opałowy pozwala na ogrzewanie budynków niezależnie od paliw dostarczanych poprzez sieć, jak np. gaz ziemny. Stanowi to między innymi alternatywę dla budynków pozbawionych dostępu do tego typu paliw dostarczanych z sieci. Przechowywanie oleju jest bezpiecznym rozwiązaniem, a różne warianty zbiorników olejowych umożliwiają ich stosowanie dla każdego rodzaju obiektu, także z dopasowaniem do wielkości pomieszczenia magazynu i zapotrzebowania źródła ciepła na olej.
Zbiorniki bateryjne BT – pojemność 1500 i 2000 litrów
- łatwe wstawianie i szybki montaż
- korzystne wymiary pojedynczych zbiorników pozwalają na efektywne wykorzystanie powierzchni pomieszczenia
- dopuszczone do ustawiania szeregowego maksymalnie pięciu zbiorników
Zbiorniki kompaktowe CT – pojemność 1000 litrów
- korzystne wymiary zbiorników umożliwiają ich wstawianie nawet do ciasnych i trudno dostępnych pomieszczeń
- ustawianie szeregowe i blokowe nawet do 25 zbiorników
Zbiorniki dwuścienne KWT – pojemność 750, 1000 i 1500 litrów
- kotłownie wymagają dodatkowego pomieszczenia szczelnego, także na terenach objętych ochroną wód (uwzględnić przepisy lokalne)
- ustawianie szeregowe i blokowe nawet do 25 zbiorników (KWT 750 i 1000) lub szeregowe do 5 zbiorników (KWT 1500)
- zwarte gabaryty, idealne nawet dla małych pomieszczeń
Zbiorniki dwupłaszczowe DWT – pojemność 1000 i 1500 litrów litrów
- nie wymagają dodatkowego pomieszczenia szczelnego, także na terenach objętych ochroną wód (uwzględnić przepisy lokalne)
- ustawianie szeregowe i blokowe nawet do 25 zbiorników (DWT 1000) lub szeregowe do 5 zbiorników (DWT 1500)
- zwarte gabaryty, idealne nawet dla małych pomieszczeń
Zbiorniki olejowe Vitoset
- Zbiorniki olejowe Vitoset wykonane są ze sprawdzonego w wieloletniej eksploatacji tworzywa sztucznego - polietylenu (PE-HD), które dzięki specjalnej technologii wytwarzania CoEx Plus charakteryzuje się wysoką odpornością na promieniowanie UV (procesy starzenia) oraz przenikanie zapachu oleju (bariera antydyfuzyjna)
- Zbiorniki dwupłaszczowe mają całkowicie zamknięty płaszcz zewnętrzny wykonany z obustronnie ocynkowanej stali
- Duży zakres zastosowań dzięki możliwości łączenia zbiorników - możliwość zbudowania składów oleju opałowego o pojemności do 25000 litrów
|
do góry

| Zbiorniki gazu ciekłego
Skroplony gaz przechowuje się w zbiornikach, które mają zawsze konstrukcję złożoną z dwóch ścian z bardzo efektywną izolacją termiczną pomiędzy nimi. Duże zbiorniki mają kształt cylindryczny ze sklepieniem w kształcie kopuły.
Zbiorniki LNG wykonywane są jako naziemne, częściowo w gruncie i podziemne. Zbiorniki znajdujące się częściowo lub całkowicie pod ziemią mają wiele niezaprzeczalnych zalet. Najważniejsza z nich to wysoki poziom bezpieczeństwa. Podziemne zbiorniki LNG są całkowicie lub prawie niewidoczne z zewnątrz, co czyni je trudnym celem dla ewentualnych terrorystów. Taki standard wykonania jest zalecany w normie europejskiej EN1473.
|
do góry
|
|
 |
|